NLP (Neuro Linguistic Programming) Nedir?

NLP teknikleri hakkında olumsuz düşünce yapılarına sahip insanların birçoğu, genel insan psikoloji olan “değişimden korkma” tutumu sergiler. Ancak kuşkusuz kişinin hayatın mutluluğu ve olaylara farklı bakış açıları ile yaklaşabilmesi için herhangi bir tekniğe de ihtiyacı olmayabilir. Herhangi bir teknik uygulamadan mutlu, hayatında hedeflediği noktalara ulaşmış, sevdiği işi yapan, ailesi ile güçlü bağları olan, sevdiği bir arkadaş ortamı olan ve diğer insanlar tarafından saygı duyulan bir hayat yaşayan insanlar da vardır.

NLP, her zaman istediğiniz sonuçlara ulaşabilmek için gereken mükemmelliği irdelemenize ve yeniden oluşturmanıza olanak sağlayan bir yöntemdir. NLP, bir davranış biçimidir; yaşama, az rastlanan bir öğrenme fırsatı olarak bakmaktadır. NLP, insanları etkileyen iletişim biçimlerini ve neyin öğrenilmeye değer olduğu konularında ustalaşmayı amaçlamaktadır.
NLP’nin başarabilecekleri yeni değildir. Birçok insan davranışlarında mucize değişimler ve iyileşmeler zaten geçmişte de gözlemlenmiştir. Bunları olağandışı bir şekilde kendiliğinden kullanmayı öğrenmiş insanlara rastlamak her zaman mümkündür.

Nlp kişilerin hayatlarında ters giden bir şeyler varsa, bunu değiştirmek için kişinin önce kendini değiştirmesi gerektiğini savunur. Kişinin yaşamı içinde hep aynı sonuçlarla karşılaşmasının sebebini aynı düşünce tarzı ve aynı yöntemleri kullanmış olmalarına dayandırarak, kişinin farklı sonuçlar alabilmesi için farklı yöntemler denemeleri gerektiğini savunur.
NLP duygu ve düşüncelerimizi, bizi daha iyi bir duruma getirecek şekilde kullanmanın yollarını gösterirken, iç ve dış iletişimimizin nasıl olması gerektiğini de anlatır. Son yıllarda NLP ile satış ve pazarlama alanında birçok yenilik yapılmıştır. NLP`nin çok çeşitli kullanım yerleri vardır. Bunlardan bazıları eğitim, aile içi iletişimi, sağlık, iş dünyası, terapi, spor ve bireysel danışmanlıktır. Yani hayatın her alanında NLP`yi kullanabiliriz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

NLP eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir'deki NLP eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya'daki NLP eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya NLP tıklayabilirsiniz

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :nlp teknikleri - neuro linguistic programming nedir - nlp nedir ne işe yarar - nlp eğitimi -

Yorumlar