Denizli NLP Eğitimi

 NLP'nin açılımı Neuro Linguistic Programming olup, günlük hayatımızda bilinçsizce ve otomatik olarak gerçekleştirdiğimiz algılayış, düşünce, kavrayış ve davranış süreçlerimizi bilinçli haline getirme ve geliştirmekte etkin ve efektif olarak kullanılan bir davranış bilimi ve teknolojisidir.

Neuro zihin ya da beyin, merkezi sinir sistemi ve özellikle hissettiğimiz, gördüğümüz, işittiğimiz, tattığımız ve kokladığımız duyguları ifade eder. Bunlar sayesinde dış dünya ile iletişim kurarız. Hafıza ve hayal gücü de iç kişiliğimizle iletişim kurmamızı sağlar.

Linguistic (Dil)  : Duyu organlarımızla aldığımız mesajlar sinir sistemi için bir dil oluşturmaktadır. Dil olmadan düşünceyi zihinde canlandıramaz ve insanlarla iletişim kuramayız. Kendi iç iletişimimizde de dili kullanırız. Kendimizle ve başkalarıyla iletişim kurarken kullandığımız kelime ve cümleler bizi mutluluğa ve başarıya götürebildiği gibi büyük bir umutsuzluğa da sürükleyebilir. Bu yüzden dili etkin kullanmak çok önemlidir.

Programming: Belirlenmiş hedeflere ulaşmak için iletişimimizi ve sinir sistemimizi organize etme eylemidir. Yani istenilen sonuçlara ulaşmak için düşünceleri düzenler ve değiştirilmesi gereken inançlarla ilgilenir.

NLP'nin kendi dili ve organize sistemleri vardır. Elinizdeki kitapta bunların hepsi açıklanmış, kişisel ve profesyonel olarak örneklendirilmiştir. NLP'nin sunduğu teoriler ve pratikler sizin yaşamınızın her yönünü tanımanızı sağlayacaktır. Böylece hem kendinizi hem de başkalarını daha iyi anlayabileceksiniz.

NLP, insana geçmişten ders alarak bugüne odaklanmayı ve geleceği planlamayı öğretir; geçmişi temizleme teknikleri ile hedef belirleme tekniklerini buluşturup bir misyon ve vizyon belirleyerek geleceğe umutla baktırmayı hedefler; günlük hayata pozitif katkı verir.

NLP ile iletişim kurmanın birçok yöntemi var. Bunlar, size biraz farklı, biraz garip gelebilir; ama 20 yılı aşkın bir süredir, sayısız ülkede denenmiş yöntemlerdir. Uyum ve ahenk sağlamanın en önemli kurallarından biri, karşınızdaki insanı, aslında aranızda o kadar büyük bir fark olmadığına inandırmaktır. Onların davranışlarını, duruşlarını kopyalayarak onlarla aynı frekansta olduğunuzu hissettirmeniz gerekir. Bunu yapmak için de karşınızdakinin vücut dilini çok iyi takip edip anlamaya çalışmalısınız. Örneğin, onlar ellerini kullanarak konuşuyorlarsa, siz de sizin konuşma vaktiniz geldiğinde aynı şekilde ellerinizi kullanarak iletişim kurmaya çalışabilirsiniz. Onlar, bilinçli olarak bu yöntemin farkında olmayabilirler; ama mutlaka, bilinçdışı bir rahatlama hissedeceklerdir.

Neuro Linguistic Progamming (kişisel gelişim dili) konusunda Türkçe modelle hazırlanan ilk kitap olacak “NLP İçerik Sizi Düşünmek”, Beyaz Yayınları tarafından basılıyor. Kitabın içinde istediğimiz herşeyi ama herşeyi yapabilme, istediğimiz hayallere ulaşabilmenin beynimizi, duygularımızı, davranışlarımızı, kullandığımız dili doğru ve pozitif şekilde kullanarak, sorunları bağımsız olarak düşünmeye başlamamızla sağlanabileceği gösterilmeye çalışılıyor.

NLP yaşama az rastlanan bir öğrenme fırsatı olarak bakar. İnsanları etkileyen iletişim biçimlerini ve neyin öğrenmeye değer olduğu konularında ustalaşmayı amaçlar. Her davranışın bir yapısı olduğu önermesiyle yola çıkar. Bu yapı öğrenilebilir, değiştirilebilir ve modellenebilir. Hangi davranışların faydalı ve etkili olduğunu anlamaksa algısal yeteneklerimize bağlıdır.

NLP uzman uygulamacısı olarak aile, iletişim, yönetim ve kişilik gibi konularda da bireysel danışmanlık yapabilir hale geldiğiniz eğitimdir. Bu eğitimin temel konuları, kişilik analizleri, ileri düzey NLP teknikleri, ileri düzey NLP telkin (dil) kalıpları, modelleme ve davranış kalıplarıdır.

NLP, bir yöntemdir; her davranışın bir yapısı olduğu önermesiyle yola çıkmaktadır. Bu yapı öğrenilebilir, değiştirilebilir ve modellenebilir. Hangi davranışların faydalı ve etkili olduğunu anlamaksa algısal yeteneklere bağlıdır.

NLP, yol gösterici prensipler, davranışlar, bilgiler, araçlar ve teknikler bütünüdür. NLP aynı zamanda herhangi bir konuda mükemmelliğe ulaşmak için araçlar sunar. Bunu modelleme yoluyla başarır. NLP temelde algılarımızın genişletilmesini, dilin kullanımını, davranışların modellemesini, içimizdeki kaynakları kullanmayı, ruh halimizi değiştirebilmeyi, insanlarla kolay uyum sağlamayı ve sözcüklerle sinirli olmayan iletişimi geliştirebilmemizi amaçlamaktadır.

NLP Uzmanı Olmak İçin

NLP uzmanı olarak kişisel gelişim alanında çalışmak,koçluk ve bireysel danışmanlık yapmak,NLP sertifika eğitimleri verebilmek için Uluslar arası NLP Federasyonları tarafından akredite edilmiş NLP Practitioner,NLP Master Practitioner ve
NLP Trainer sertifika eğitimlerine  katılmanız gerekmektedir.

NLP (Neoru Linguistic Programming), Neuro sinir ile ilgilidir. Böylece o sinir sistemi esas olarak insanın beş duyu etkili başkaları ile iletişim içerir. İyi iletişim beceri geliştirme kesinlikle yardımcı yanı sıra tedarik kendinizi daha gözle görülür ve güvenle ifade edecekiniz.

Çoğu insan başarısızlık korkusu var. NLP bu konuda da yardımcı olabilir.Neuro linguistic programlama ya da Nlp, nasıl iletişim etkileri modelleridir ve öznel deneyimi etkiler. Bunun nedeni, hala başını içinde olacakları en güçlü davranış özelliğidir.

Nlp Practitioner eğitimi ile, nasıl bir bireysel çalışmalar zihin ve nasıl onlar hareket için sürekli olarak belirli bir hedefe ulaşmak ve bilinçli bir model oluşturmak için gerekli işlemleri sağlar. Aşırı takıntılar ve kendine güveni kaybetmek veya sosyal fobi sorunları için başlayabilirsiniz. NLP, özellikle de kariyer hayatını yeni zirvelere götürebilir, saygı elde etmenize yardımcı olabilir.

Birçok müşteri bir ön plan ve arka plan yerine anahtar düzleştirme olarak yaşayabilirsiniz. Yöneticileri açıkça böylece motivasyon, verimlilik ve iş ortamının iyileştirilmesi personeli ile iletişim kurabilir. Nlp ile sağlıklı ve mutlu ilişki oluşturma hakkında daha fazla fikir ve iş alanında liderlik özelliğinizi geliştirebilirsiniz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

NLP  Eğitimi ile ilgili detaylı bilgi için :

İzmir NLP Eğitimi için  0(232) 422 59 54 yada  0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir NLP Eğitimi ni tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka NLP Eğitimi için .0(232) 369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli NLP Eğitimi için 0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya NLP Eğitimi için  0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla NLP Eğitimi için 0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :muğla nlp - nlp muğla -

Yorumlar